Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/grundomat.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Ceny leków na receptę cd – Jan Grundomat – Ortopeda
Skip to content

Ceny leków na receptę cd

2 lata ago

609 words

Pierwszym z nich jest przekonanie, że najlepszym systemem opieki zdrowotnej jest system opieki zdrowotnej generowany na prywatnych rynkach. 4 Drugą z nich jest chęć upewnienia się, że sektor prywatny ma możliwość opracowania nowych i niedrogich leków . trzeci to dowód sugerujący, że prywatni farmaceuci-beneficjenci mogą uzyskać większość oszczędności, które byłyby dostępne poprzez bezpośrednie negocjacje rządowe (i przez to wydać około 25% mniej niż obecnie nieuczciwi płatnicy). Biuro budżetowe Kongresu zasugerowało również, że bezpośrednie negocjacje miałyby znikomy wpływ na wydatki federalne . Jednak bezpośrednie negocjacje rządowe mogą przynieść oszczędności na markowych narkotykach, które mają małą konkurencję – przypadki, w których plany leków na receptę nie byłyby w stanie negocjować niższe ceny, wykorzystując konkurencję między podobnymi produktami na pozycje na formułach leków. Senator Kerry opowiada się za aktywną rolą rządu w zakupie leków na receptę. Zauważa, że Medicaid i Departament Spraw Weteranów (VA) otrzymują znaczne rabaty cenowe na leki na receptę poprzez regulację i bezpośrednie negocjacje rządowe. W przypadku Medicaid rząd wymaga minimalnego poziomu rabatów lub najlepszej ceny oferowanej w sektorze prywatnym, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. VA uzyskuje ceny poprzez bezpośrednie negocjacje rządowe z przemysłem. Kerry zauważa, że Medicaid uzyskuje oszczędności w wysokości 20 procent, a VA negocjuje rabaty w wysokości 40 procent z cenami pobieranymi od płatników gotówkowych. Kerry wydaje się być przekonana, że takie obniżone ceny mogą być również dostępne dla programu Medicare.
Płacenie cen VA za leki używane przez beneficjentów Medicare byłoby korzystne dla budżetu federalnego. Oczywiście niższe ceny miałyby również wpływ na przychody firm farmaceutycznych. W przypadku unikalnych leków, plany leków na receptę będą miały niewielką zdolność negocjowania cen. Tak więc wyższe ceny najprawdopodobniej byłyby wypłacane za najbardziej innowacyjne produkty. Jednak nie byłoby politycznie do przyjęcia po prostu pozwolić, aby nazwa branży była ceną. Tak więc, przynajmniej niektóre bezpośrednie negocjacje cen przez rząd prawdopodobnie wystąpią niezależnie od tego, który kandydat zostanie wybrany.
Na pierwszy rzut oka pozycje Kerry ego wydają się być bardziej przyjazne dla konsumenta niż pozycje Busha. Kerry popiera politykę, która powoduje silniejszą presję na obniżenie cen leków na receptę niż polityka Busha. Ta bardziej agresywna postawa w kierunku kontrolowania dzisiejszych cen narkotyków musi być rozważana w świetle wpływu niższych cen na przepływ nowych leków, które będą dostępne dla następnej generacji konsumentów. Bush wspiera politykę, która chroni istniejące struktury cen leków w imię zapewnienia odpowiednich bodźców ekonomicznych do innowacji.
Stany Zjednoczone wkraczają na nieznane wody w obu tych kluczowych obszarach – import leków na receptę i rola rządu w kontrolowaniu ich kosztów. Wybór wyborcy między kandydatami może być prowadzony przez filozofię i poczucie, czy zyski w przemyśle farmaceutycznym są wystarczająco wysokie, aby obniżki cen leków nie przeszkadzały w znacznym stopniu w rozwoju przyszłych leków.
Import miałby pewne przewidywalne konsekwencje: USA ceny spadłyby, świat przesunąłby się w kierunku pojedynczej ceny za dany narkotyk, a Kanada i Europa prawdopodobnie wniosą większy wkład w koszt badań i rozwoju. Wielkość zysków finansowych w Stanach Zjednoczonych jest jednak niepewna; Domyślam się, że skromne obniżki cen dla konsumentów w Stanach Zjednoczonych i znaczny wzrost cen dla Europejczyków i Kanadyjczyków.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Opieki Zdrowotnej, Harvard Medical School, Boston.

[przypisy: skurcze tężcowe, wysiękowe zapalenie płuc, dwunastnica położenie ]
[patrz też: olx grójec, kaspofungina, kolano budowa ]

0 thoughts on “Ceny leków na receptę cd”