Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/grundomat.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Autoimmunologiczny zespół limfoproliferacyjny z mutacjami Somatic Fas ad 7 – Jan Grundomat – Ortopeda
Skip to content

Autoimmunologiczny zespół limfoproliferacyjny z mutacjami Somatic Fas ad 7

2 lata ago

478 words

Ponadto nie ma również wyraźnej korelacji między liczbą podwójnie negatywnych limfocytów T i autoimmunizacją oraz tym, czy te komórki rozpoznają i reagują na własne antygeny. Część wszystkich komórek krwiotwórczych od naszych pacjentów nosiła mutacje Fas, podczas gdy nie znaleziono ich w komórkach rzęsatych lub komórkach nabłonka jamy ustnej. Kilka mechanizmów może wyjaśnić to odkrycie. Jednym z nich jest chimeryzm, który może być konsekwencją transplakentalnego przejścia krwi matczynej lub fuzji komórek z przerwanego bliźniaka dizygoty31. 32 Ta możliwość została wykluczona, ponieważ populacja zarówno podwójnie negatywnych komórek T (zawierających tylko zmutowane komórki), jak i jedno-dodatnie komórki T (zawierające nadmiar komórek typu dzikiego) miały podobne wzory markerów polimorficznych DNA (dane nie pokazane). Dlatego mutacje te musiały być wynikiem mutacji somatycznej, która wystąpiła podczas rozwoju zarodkowego lub płodowego lub po urodzeniu. Chociaż mutacje Fas nie zostały wykryte w komórkach z ust lub włosów (pochodzących z ektodermy), ich obecność w komórkach zarodkowych (pochodzenia endodermicznego), które wskazywałyby na mutację we wczesnej fazie embriogenezy, nie została formalnie wykluczona. Potrzebne byłyby analizy dodatkowych tkanek, aby zawęzić czas zdarzeń mutacyjnych.
Kliniczne cechy naszych pacjentów z ALPS typu III przypominają pacjentów z ALPS typu I, którzy mają identyczne lub podobne mutacje Fas linii germinalnej. W niektórych innych warunkach mozaikowatość jest zwykle związana z łagodnym fenotypem, z powodu somatycznych nawrotów do typu dzikiego33. W takich przypadkach komórki typu reaktywnego typu dzikiego mogą mieć selektywną przewagę, umożliwiając ich ekspansję i częściowe przywrócenie fenotyp typu dzikiego.34-36 Nasze odkrycia u pacjentów z nabytym ALPS stanowią przykład dominujących mutacji somatycznych nadających selektywną przewagę zmutowanym komórkom nad normalnymi komórkami. Niemniej jednak, 10-letnia obserwacja wykazała, że proporcja zmutowanych limfocytów była stała w czasie i że komórki nie wyrosły w normalnych komórkach.
Zdrowi krewni pacjentów z ALPS typu I mogą nosić odziedziczoną dominującą mutację Fas, 14-16, co ilustruje częściową kliniczną penetrację niektórych mutacji Fas. Mutacje wpływające na wewnątrzkomórkową domenę Fas są związane z większą penetracją kliniczną niż mutacje wpływające na domenę zewnątrzkomórkową. [15, 16]. Szczególnie wszystkie mutacje, które znaleźliśmy, wpływają na domenę wewnątrzkomórkową. Przewiduje się, że będą wytwarzać nienormalne cząsteczki Fas i są związane z pełną penetracją choroby u pacjentów z ALPS typu I.14-16
Podsumowując, stwierdziliśmy, że niektórzy pacjenci z ALPS typu III mają mutacje somatycznej Fas w komórkach linii krwiotwórczych w nieobecności jakiegokolwiek złośliwego stanu. Ta sytuacja jest przykładem niezłośliwej, genetycznie nabytej choroby, w której mutacje Fas nadają selektywną przewagę (odporność na śmierć).
[patrz też: końcowa część jelita grubego, stolec owczy, specjalizacje lekarskie warszawa ]
[podobne: kłykciny kończyste objawy, kminek właściwości, kobalamina ]

0 thoughts on “Autoimmunologiczny zespół limfoproliferacyjny z mutacjami Somatic Fas ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: psychoterapia wrocław[…]